گزارش

1    2    3   

گزارش از وضعیت کارگران شاغل در چاپخانه‌ها؛ شغلی که عمر را کوتاه می‌کند

علاوه بر کار زیاد، سخت و زیان‌آور این شغل استرس بالایی را بر کارگران چاپخانه‌ها تحمیل می‌کند. کارگر چاپخانه مسئولیت زیادی دارد ولی حق مسئولیت دریافت نمی‌کند .

سایه بسته بندی چینی بر سر سوهان قم

عرضه سوهان قم در بسته‌بندی‌های چینی و ترکیه‌ای و ضعف صنعت بسته‌بندی در قم موضوعی بود که در جلسه این هفته بنیاد قم پژوهی مورد توجه قرار گرفت .

محققان اعلام کردند برای چاپ همه محتوای وب باید ۲ درصد کل جنگل های آمازون به کاغذ تبدیل شود .

هر ثانیه تقریبا ۶۰۰۰ توییت منتشر، ۴۰ هزار سرچ گوگل انجام و ۲ میلیون ایمیل ارسال می شود. اما این اطلاعات تنها نشان دهنده اندازه وب است. سپتامبر ۲۰۱۴ یک میلیارد وب سایت وجود داشت که البته هر لحظه به تعداد . . .

آمار واقعی تولید کاغذ در کشور چه میزان است؟ ادامه سیاست‌های دوگانه دولت در حمایت از تولیدکنندگان داخلی کاغذ

وزیر ارشاد تولید داخلی کاغذ را یک پنجم نیاز واقعی اعلام کرد و از لزوم واردات کاغذ برای جبران کمبود سخن گفت. تولیدکنندگان داخلی کاغذ از آمارهای وزارت صنعت که خلاف گفته جنتی است‌، سخن به میان می‌آورند. آیا وزیر ارشاد شناخت جامعی از کاغذ ندارد؟

روزگار ناخوش نشر در خراسان رضوی

حال و روز ناخوش نشر در خراسان رضوی و رکود بازار آن در چند سال اخیر وضعیت این صنعت را با چراغ قرمز روبه رو کرده و عملا نیمی از ناشران این استان را از گردونه فعالیت خارج کرده است .

گزارشی از وضعیت صنعت چاپ در استان آذربایجان غربی؛ نقدینگی و آموزش چالش پیش روی صنعت ۷۰ ساله چاپ

صنعت ۷۰ ساله چاپ و نشر در آذربایجان غربی امروز با مشکلات عدیده ای چون کمبود نقدینگی، آموزش، فرسودگی ماشین آلات در کنار مشکلات معیشتی فعالان این بخش دست و پنجه نرم می کند.

احمد مسجدجامعی در جشنواره ملی صنعت چاپ: مبادا کار کالای چاپی به چین برسد

مسجدجامعی در جشنواره ملی صنعت چاپ گفت: مبادا برای تولید کالای ایران و چاپ آن به چین متوسل شویم و برای بسته‌بندی و چاپ به کشور دیگری مراجعه کنیم.

مشکل نبود دانش مدیریت ، صنعت کشور را آزرده است

کمافی السابق ساختار اقتصاد نفتی رانتی به حیات خود ادامه می دهد و اگر رشدی در صنعت اتفاق افتاده بیشتر مربوط به چند حوزه محدود به تعداد انگشت شمار شرکت های بزرگ دولتی یا شبه دولتی بوده و صنایع کوچک و متوسط . . .

آمارِ ناشرانِ وابسته به دولت روز به روز بالاتر می‌رود؛ تمامیت‌خواهی نهادهای دولتی و نظامی در صنعت نشر

بر اساس اطلاعات و آمارهای ثبت شده در خانه‌ کتاب، نهادهای نظامی همچون نیرهای انتظامی و سپاه 34، وزارتخانه‌ها 43، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه 16 و بنیادهای مختلف نظیر بنیاد شهید و بنیاد مستضعفین 49 موسسه انتشاراتی . . .

اهالی رسانه از چاپخانه افست بازدید کردند افست و همکاری در انتشار کتاب‌های درسی کشورهای همسایه

علی طارمی‌راد، مدیر سابق شرکت چاپ افست در مراسم بازدید خبرنگاران از این شرکت اظهار کرد: این شرکت به منظور ساماندهی به وضعیت کتاب‌های درسی آغاز به کار کرد و حتی در چاپ کتاب‌های درسی کشورهای همسایه نیز فعالیت‌هایی داشته است.

نشست خبری جشنواره ملی صنعت چاپ برگزار شد؛ بی‌اطلاعی اهالی صنعت چاپ ایران از یکدیگر

محمودرضا برازش در نشست خبری پانزدهمین جشنواره صنعت چاپ کشور، با تاکید بر ظرفیت‌های چاپی کشور بر استفاده از پتانسیل‌های چاپی داخلی و حرکت به سمت صادرات محصولات چاپی به کشورهای همسایه گفت: متاسفانه بی‌اطلاعی . . .

استان خوزستان اعلام کرد: فراخوان نخستین نمایشگاه تخصصی طراحی مد و لباس، پارچه، دوخت و چاپ

به‌مناسبت میلاد حضرت معصومه(س)، فراخوان نخستین نمایشگاه تخصصی طراحی مد و لباس، پارچه، دوخت و چاپ استان خوزستان اعلام شد.

به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک؛ وجود دستگاه لیتوگرافی در چاپخانه مانند سی‌تی اسکن در بیمارستان است

محسن گروسی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت چاپ نیاز به تجمیع در شهرک‌های تخصصی چاپ دارد تا بتواند از تمامی خدمات و دستگاه‌های این حوزه در یک جا و به صورت متمرکز استفاده کند. نمی‌توان در چاپخانه‌های بزرگ دستگاه لیتوگرافی نداشت.

پدر صحافی نوین ایران در دل خاک آرام گرفت

پیکر حسینعلی متین‌رضا، پدر صحافی نوین ایران صبح امروز بر دوش صدها نفری که برای بدرقه وی آمده بودند، حمل شد تا در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا (س) آرام گیرد. چهره‌های فرهنگی بسیاری در مراسم تشییع جنازه متین‌رضا حضور پیدا کردند.

مقاله‌ای به مناسبت سالگرد انقلاب مشروطه تاثیرات متقابل صنعت چاپ و انقلاب مشروطه

در سال 1283 شمسی با تلاش علماء و روشنفکران زمینه برای یک انقلاب علیه خاندان قاجار فراهم شد که انقلاب مشروطه نام گرفت، ما برانیم تا این انقلاب را با نگاه و از منظر تاثیرات چاپی، مطبوعاتی، کارگری وکمی هم . . .

گزارشی از یک تحول در صنعت چاپ؛ کاغذی که سفیر مرگ درختان نیست/ سنگ، کاغذ، چاپ ...

شاید برای بسیاری از ما تصور تولید کاغذ از سنگ دشوار باشد اما این رویا محقق شده و اخیراً واردات این نوع کاغذ که بسیار با محیط زیست سازگار است، آغاز شده است.

گزارشی از وضعیت کارگران شاغل در چاپخانه‌ها؛ شغلی که عمر را کوتاه می‌کند/ کارگرانی که ایستاده می‌میرند

علاوه بر کار زیاد، سخت و زیان‌آور این شغل استرس بالایی را بر کارگران چاپخانه‌ها تحمیل می‌کند. کارگر چاپخانه مسئولیت زیادی دارد ولی حق مسئولیت دریافت نمی‌کند.

گزارشی از روزنامه ایران درباره وضعیت کتاب و نشر؛ تیراژهایی که با «تردستی» افزایش می یابند

روزنامه ایران در صفحه کتاب نوشت: کتاب حال و روز چندان خوبی ندارد. این را همه می دانند. هم اهالی کتاب و نشر و هم آنانی که اهل مطالعه و کتابخوانی هستند، البته این شرایط نامطلوب، دستاورد یکی دو سال اخیر نیست . . .

مثنوی شهرک چاپ و نشر قم به چاپ نرسید

شهرک چاپ و نشر استان قم با وجود فراخوان پنج ساله برای فعالان این صنعت برای حضور در این شهرک هنوز با پاسخ مثبت هیچ یک از فعالان استان مواجه نشده است.

نشست بررسی «چگونگی طرح مطالبات صنعت چاپ در قانون برنامه ششم توسعه» برگزار شد استفاده از نخبگان صنعت چاپ در تخصیص اعتبارات وزارت ارشاد

نشست بررسی «چگونگی طرح مطالبات صنعت چاپ در قانون برنامه ششم توسعه» با حضور نخبگان صنعت چاپ و کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و در آن از نظرات کارشناسی این افراد در تخصیص اعتبارات این وزارتخانه استفاده شد.
1    2    3   

نظرسنجی

عملکرد جشنواره صنعت چاپ را چگونه میبینید ؟
 نتایج نظرسنجی
آرشیو