در سفر هیأت ناشران و چاپخانه‌داران ایران به افغانستان تصویب شد
تشکیل دبیرخانه مشترک چاپ ایران و افغانستان


رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی از تصویب تشکیل دبیرخانه مشترک چاپ ایران و افغانستان خبر داد و گفت: آموزش به کارگران چاپ افغانستان و ارائه خدمات فنی و مهندسی از مفاد تفاهم‌نامه‌ای است که بین دو کشور به تصویب رسیده است.

به گزارش اخبار چاپ و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی مغانی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان خراسان رضوی و رئیس کمیسیون چاپ هیأت ایرانی در افغانستان گفت:‌ روز پنجم اسفند ماه کمیسیون چاپ در کابل تشکیل شد و افرادی از کارشناسان چاپ ایران و افغانستان در این کمیسیون حضور یافته و به بررسی ظرفیت‌های چاپ در ایران و افغانستان پرداختند.
وی ادامه داد:‌ در نهایت در این کمیسیون تشکیل دبیرخانه مشترک چاپ میان ایران و افغانستان در تهران به تصویب رسید و قرار شد،‌ با بازگشت هیأت ناشران و چاپخانه‌داران ایرانی به تهران،‌ اساسنامه این دبیرخانه ظرف یک ماه تدوین و تصویب شود.
مغانی با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه مشترک میان ایران و افغانستان گفت: آموزش کارگران چاپ افغانستان توسط چاپخانه‌داران ایرانی‌، ارائه خدمات فنی و مهندسی چاپ به افغانستان،‌ صدور ویزاهای طویل‌المدت برای دو طرف ایرانی و افغانستانی توسط دو کشور،‌ سهولت در حمل بارهای گمرکی دو طرف و... بخشی از مفاد این تفاهم‌نامه است.
مغانی در پایان با اشاره به وضعیت صنعت چاپ در افغانستان گفت:‌ افغانستان هم‌اکنون در حوزه چاپ تک‌رنگ وضعیتی خوبی دارد،‌ البته ماشین آلات چاپ در این کشور بسیار قدیمی است، ما در تلاش هستیم بتوانیم صنعت چاپ این کشور همسایه و همزبان را از سطح چاپ تک رنگ ارتقا دهیم‌. تا کشور افغانستان نیز در حوزه چاپ به خودکفایی برسد.

منتشر شده توسط خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۱۳۹۲ شنبه ۱۰ اسفند
نسخه چاپی نسخه چاپی       ارسال به دوست ارسال به دوست

تاریخ انتشار:۱۳۹۲ دهم اسفندکلیدها : علی مغانی صنعت چاپ ایران و افغانستان


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: