محمودرضا برازش:
دانشگاه چاپ و نشر در مشهد تأسیس می‌شود


پیگیری‌های خوبی درخصوص جذب تسهیلات ارزی و ریالی سیستم بانکی کشور به منظور استقرار دستگاه‌های چاپ مدرن و با تکنولوژی‌های روز در ناوگان صنعت چاپ کشور و نیز حمایت از سازندگان ماشین‌آلات چاپ در داخل کشور انجام شده است.

به گزارش اخبار چاپ، محمودرضا برازش مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه ضمن بازدید از چاپخانه‌های شقایق، شرق، طلاکوب، پیمان نو، کیهان نو و کانون در شهر مشهد، به گفتگو با مدیران مسئول آن‌ها پرداخت. وی ضمن آشنایی با مسائل و مشکلات آنان از از ایجاد مرکز جامع آموزش علمی و کاربردی چاپ و نشر و بسته‌بندی در استان خراسان رضوی به منظور توسعه آموزش‌های علمی و تخصصی در صنعت چاپ خبر داد.
برازش ضمن اذعان به ظرفیت بالا و توانمندی قابل قبول صنعت چاپ استان خراسان رضوی در کشور گفت: متأسفانه بسیاری از نیازهای واحدهای تولیدی و کشاورزی در زمینه بسته‌بندی از طریق سایر کشورها تأمین می‌شود.
مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه این اداره کل با هدف نوسازی صنعت چاپ استان خراسان خبر داده و گفت: در این زمینه پیگیری‌های خوبی درخصوص جذب تسهیلات ارزی و ریالی سیستم بانکی کشور به منظور استقرار دستگاه‌های چاپ مدرن و با تکنولوژی‌های روز در ناوگان صنعت چاپ کشور و نیز حمایت از سازندگان ماشین‌آلات چاپ در داخل کشور انجام شده است.
وی در ادامه به افتتاح کتابخانه تخصصی و آزمایشگاه فنی و چاپ و نشر در این استان اشاره کرده و افزود: بزودی کتابخانه تخصصی و آزمایشگاه فنی چاپ و نشر استان، با همکاری اداره کل چاپ و نشر و صنوف مربوطه در مشهد تأسیس و راه‌اندازی خواهند شد.
در این مراسم علی مغانی رئیس اتحادیه صنعت چاپ استان خراسان رضوی، مدیرعامل تعاونی ناشران خراسان رضوی و مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران این استان وی را همراهی می‌کردند.
گفتنی است دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی چاپ و نشر استان خراسان رضوی با همکاری اتحادیه صنعت چاپ استان و تعاونی ناشران خراسان رضوی دایر خواهد شد.

منتشر شده توسط اخبار چاپ در تاریخ ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ دي
نسخه چاپی نسخه چاپی       ارسال به دوست ارسال به دوست

تاریخ انتشار:۱۳۹۲ بيست و چهارم ديکلیدها : محمودرضا برازش اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: