رییس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران خبر داد:
برپایی نمایشگاه آثار برگزیده مسابقات چاپی در نمایشگاه چاپ تهران


در بیست و پنجمین نمایشگاه چاپ تهران فضایی به وسعت 160 مترمربع شامل 17 غرفه 9 متری برای شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که در مسابقات آثار چاپی برگزیده شدند در نظر گرفته‌ شذه است.

 آثار برگزیده مسابقات آثار چاپی سه دوره اخیر هم‌زمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ تهران در غرفه‌ای مجزا به نمایش گذاشته می‌شود.

ایرج استادعلینقی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با ایبنا گفت: در بیست و پنجمین نمایشگاه چاپ تهران فضایی به وسعت 160 مترمربع شامل 17 غرفه 9 متری برای شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که در مسابقات آثار چاپی برگزیده شدند در نظر گرفته‌ایم.

 وی افزود: از آنجا که نمایشگاه چاپ به فعالان این صنعت اختصاص دارد، این تسهیلات با هدف حمایت از برگزیدگان و دست‌اندرکاران حرفه‌ای صنعت چاپ برای این گروه در نظر گرفته شده است.

 علینقی با بیان اینکه طبق هماهنگی‌ها مسابقات آثار چاپی نیز امسال برگزار خواهد شد، گفت: مسابقات آثار چاپی در ادامه برنامه‌های جشنواره سالانه صنعت چاپ بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد و به زودی فراخوان آن اعلام می‌شود.

 وی در بخش دیگر صحبت‌های خود با اشاره به شرایط مالی نمایشگاه بیست و پنجم، توضیح داد: این نمایشگاه امسال بیشتر به دلیل اقدام فرهنگی برگزار می‌شود و با وجود اینکه می‌دانیم ضرر خواهیم کرد ولی با هدف حفظ هویت نمایشگاه، آن را در استمرار بیست و چهار دوره قبل برگزار خواهیم کرد.

 به گفته رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران در تقویم نمایشگاهی کشور و چاپخانه‌داران ثبت و ضبط شده است و برگزاری آن برای این صنف اهمیت دارد و برگزارکنندگان نمایشگاه با وجود اینکه ضررده است اما آن را برگزار خواهند کرد.

 بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته تهران 22 تا 25 آذر با رویکرد حمایت از کالای داخلی در محل دائمی نمایشگا‌ه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.منتشر شده توسط ایبنا در تاریخ ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر