منصور حاجی آخوندیان:
قیمت کاغذ افزایش نیافته است


رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوای تهران خبر افزایش ناگهانی قیمت کاغذ را به شدت تکذیب کرد و در عین حال گفت: قیمت برخی از کاغذهای گلاسه در هفته‌های اخیر 15 تا 20 درصد کاهش داشته است.

به گزارش اخبار چاپ و به نقل از خبرگزاری مهر، منصور حاجی‌آخوندیان، رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوای تهران، خبر منتشرشده در یکی از خبرگزاری‌ها در مورد افزایش ناگهانی قیمت کاغذ و رسیدن قیمت هر بند کاغذ تحریر از 87 هزار تومان به 150 هزار تومان را به کلی تکذیب کرد و گفت: قیمت هر بند کاغذ تحریر در حال حاضر بین 87 تا 88 هزار تومان در نوسان است و این نرخ در دو هفته اخیر ثابت بوده است.
وی در عین حال از کاهش قیمت برخی کاغذهای گلاسه خبر داد و افزود: قیمت کاغذ گلاسه که دو هفته پیش حدود حدود 6800 تومان بود، الان به 3700 تومان رسیده و قیمت مقوای گلاسه هم که تا دو هفته پیش 7000 تومان بود، الان به 4000 تومان رسیده است که این حدود 15 تا 20 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوای تهران همچنین گفت: قیمت مقوای یک رو هم 10 درصد کاهش داشته است.
حاجی‌آخوندیان همچنین پیش‌بینی خود را درباره قیمت کاغذ و مقوا در ماه‌های آتی اینگونه بیان کرد: ما موقعیت نسبتاً خوبی را برای کاغذ پیش‌بینی می‌کنیم، ولی بار دیگر از این فرصت استفاده می‌کنم و از وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم که میزان واردات کاغذ و مقوا را در ماه‌های اخیر به ما اعلام کنند.
به گزارش مهر، صبح امروز یکی از خبرگزاری‌ها در خبری بدون منبع اعلام کرد که از روز گذشته قیمت هر بند کاغذ تحریر که تا پیش از این حدود بندی 85 تا 90 هزار تومان خرید و فروش می‌شد، به مرز 150 هزار تومان در هر بند رسیده است.

منتشر شده توسط خبرگزاری مهر در تاریخ ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۲ آبان