ایده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای در ابعاد جهانی از کتابخانه‌ای محلی
دوچرخه ای از کاغذ باطله های ظهیرالاسلام


کتابخانه طالقانی با ایده خرید دوچرخه ای از پول کاغذ باطله های ظهیر الاسلام در نظر دارد برای تحویل کتاب به صورت امانی به مغازه ها و خانه ها ی اطراف اقدام نماید.تا از این طریق اصناف و خانواده ها بتوانند به راحتی اطلاعات خود را افزایش دهند.

اخبار چاپ: مریم خلجی مدیر کتابخانه طالقانی در گفتگو با اخبار چاپ اظهار داشت: هر کتابخانه ای برای به روز کردن اطلاعات مخاذن خود در طی سال موظف به تهیه منابع و کتابهای جدید است تا اعضاء بتوانند با توسل به کتابهای جدید اطلاعات خود را به روز نمایند.از این رو کتابخانه طالقانی با همکاری اعضاء و همکاران خود ایده جدیدی را پایه ریزی کرده تا از کاغذ های باطله و فروش آنها به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند. مبلغی به دست آورده و به واسطه آن کتابهای جدیدی برای کتابخانه تهیه نمایند.
وی در ادامه افزود: برای تحقق این ایده از اسفند ماه سال 88 با همکاری شهرداری تهران بزرگ اقدام به تعبیه سطل های زباله ای در چند نقطه از شهر نمودیم تا چاپخانه داران عزیز کاغذ های باطله خود را در آن ریخته و در واقع به کتابخانه اهدا نمایند.
مدیر کتابخانه طالقانی تصریح کرد: با فروش محتویات این سطلها تا کنون هشت کتاب به مخذن کتابخانه طالقانی اضافه شده است که در زمینه ادبیات داستانی و رمان های ایرانی و خارجی بوده است؛ قدر مسلم این روند راضی کننده نیست. این مسئله عاملی شد تا همکاران ما ایده جدیدی را مطرح نمایند؛ که به واقه جالب به نظر می رسد. خرید دوچرخه ای برای تحویل کتاب به صورت امانی به مغازه ها و خانه ها تا اصناف و خانواده های اطراف کتابخانه که به دلیل مشغله کاری قادر به حضور در کتابخانه نیستند از این طریق بتوانند به کتابهای کتابخانه دسترسی پیدا کرده و به اطلاعاتشان بیفزایند.
مریم خلجی در پایان بیان داشت: با انجام این عمل سرانه مطالعه محله را افزایش خواهیم داد. علاوه بر آن همچنان به بازیافت کاغذ های باطله و هدر نرفتن آنها ادامه خواهیم داد و سعی در افزایش منابع خواهیم داشت.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ مرداد


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: