ابوالحسنی خبر داد
تاسیس دانشکده لیتوگرافی و چاپ در آینده نزدیک


پیگیر تشکیل دانشکد‌ه‌ای مستقل برای فعالان حوزه چاپ به خصوص دست‌اندرکاران لیتوگرافی هستم تا شاهد تلفیقی از آموزش‌های دانشگاهی در کنار تجربه باشیم.

رییس اتحادیه لیتوگرافان تهران با اشاره به اهمیت مبحث آموزش در صنعت چاپ گفت : پیگیر تشکیل دانشکد‌ه‌ای مستقل برای فعالان حوزه چاپ به خصوص دست‌اندرکاران لیتوگرافی هستم تا شاهد تلفیقی از آموزش‌های دانشگاهی در کنار تجربه باشیم.

 به گزارش اخبار چاپ به نقل از ایبنا؛ احمد ابوالحسنی؛ رییس اتحادیه لیتوگرافان تهران ایران با اشاره به تعطیلی دانشکده چاپ در سال گذشته گفت: تعطیلی این دانشکده خبر واقعا بدی بود و موجب ناراحتی اهالی چاپ شد. اگرچه دانشجویان آن در دانشگاه دیگری مشغول تحصیل هستند اما برای گروه دیگری از فعالان این حوزه به دنبال تاسیس یک دانشکده جدید هستیم.
 
وی افزود: آموزش از اولویت‌های هر صنعتی به شمار می‌آید و صنعت چاپ نیز از این مقوله مستثنی نیست و باید به موضوع آموزش در این صنعت اهمیت ویژه‌ای داد تا شاهد صنعتی بالنده و موفق باشیم.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه فرهنگ آموزش باید در بخش‌های مختلف این صنعت وجود داشته باشد، عنوان کرد: نه فقط واحدهای بزرگ و گسترده بلکه واحدهای چاپی کوچک هم باید نسبت به آموزش کارگران و اپراتورهای خود حساسیت داشته باشند و نسبت به حضور افراد خود در دانشکده‌ها اقدام کنند.
 
وی با بیان اینکه فعالیت دانشکده چاپ در طول سال‌های قبل برکات زیادی برای صنعت چاپ به همراه داشت، یادآور شد: اکنون بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دانشکده در بخش‌های مختلف این صنعت مشغول کار هستند و اتحادیه لیتوگرافان و بنده این آمادگی را داریم که یک واحد مستقل دانشگاهی را برای حوزه آموزش اختصاص دهیم تا بخش آموزش بیش از این فعال شود.
 
به گفته وی، اکنون رایزنی‌هایی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه جامع علمی‌ـ‌کاربردی در این زمینه داشته‌ایم تا بتوانیم از ظرفت‌های موجود در این حوزه به بهترین شکل استفاده کنیم و دانشکد‌ه‌ای متناسب با شان این صنعت راه‌اندازی کنیم که اقدامات اولیه در این زمینه آغاز شده است.

 

منتشر شده توسط ایبنا در تاریخ ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور
نسخه چاپی نسخه چاپی       ارسال به دوست ارسال به دوست

تاریخ انتشار:۱۳۹۷ يازدهم شهريورکلیدها : احمد ابولحسنی؛ دانشگاه چاپ و لیتوگرافی


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: