با ارسال نامه‌ای به وزیر ارشاد
تعاونی لیتوگرافان خواستار واگذاری شرکت چاپ و انتشارات اوقاف شد


شرکت تعاونی لیتوگرافان با ارسال نامه‌ای به علی جنتی، وزیر ارشاد خواستار واگذاری شرکت چاپ و انتشارات اوقاف به این تعاونی شد .

به گزارش اخبار چاپ و به نقل از خبرگزاری تسنیم ،‌ شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران با ارسال نامه‌ای به علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار واگذاری شرکت چاپ و انتشارات اوقاف به این شرکت تعاونی شد .

متن این نامه به شرح ذیل است :

«بسمه تعالی

جناب آقای دکتر علی جنتی

مقام محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

با اهدا سلام و تحیات

همانگونه که استحضار دارند؛ صنعت چاپ در دنیای امروز با تحولات ژرف و بنیادین روبرو است و هر روز شاهد رخدادها و نوآوری‌هایی در این حوزه هستیم . تغییراتی که به موازات ایجاد توسعه و خلق بازارهای جدید، ناگزیر برخی از فعالان این عرصه را به تنگنای رکود و بحران می‌کشاند. از جمله‌ این گروه، فعالان، عرصه پیش از چاپ هستند که علی‌رغم برخورداری از دانش و تجربه گران‌بها، بدلیل نداشتن سرمایه قابل اعتنا، برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تجاری بزرگ از گردونه تولید در عرصه چاپ محروم می‌مانند .

جمعیتی که با دنیایی از تجربه و اشراف کامل بر فرایند علمی چاپ، و  برخورداری از ارتباطات امن با مشتریان و شناخت دقیق از بازار کار، قادر خواهند بود با تجمیع تجربیات، منابع مالی و نیروی انسانی زمینه‌ساز شکل‌گیری مجتمع‌های توانمند چاپی شده و  در زمینه صادرات و  بازاریابی در کشورهای منطقه را نیز در برنامه کار خود  قرار دهند .

از طرفی دیگر با عنایت به اصل 44 قانون اساسی و اهتمام دولت تدبیر و امید و شخص محترم رئیس‌جمهور نسبت به واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی، لازم می‌داند به‌منظور حمایت از قشر زحمتکش لیتوگراف، که عمری را در جهت اعتلای صنعت چاپ سپری کرده‌اند و به نمایندگی از این عزیزان، آمادگی تنها شرکت تعاونی لیتوگرافان کشور را برای قبول واگذاری شرکت چاپ و انتشارات آن وزارتخانه محترم، که هم‌اکنون تحت نظر سازمان اوقاف و امور خیریه می‌باشد، اعلام نمایم .

بدیهی است در صورت انتقال امتیاز شرکت مزبور به شرکت تعاونی لیتوگرافان کشور ، با برخورداری از 263 عضو در سراسر کشور و کسب مدال افتخار برترین تعاونی استان در چهار سال، خیل عظیمی از خدمتگزاران صنعت چاپ از منافع مادی و معنوی آن بهره‌مند شده و ضمن اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری، زمینه رشد و توسعه این شرکت و در نهایت اعتلای صنعت چاپ نیز فراهم خواهد آمد

 

منتشر شده توسط خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۱۳۹۴ شنبه ۱۴ آذر


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: