صبح امروز روی داد:
نخستین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت


ناصر میناچی از نزدیکان دکتر علی شریعتی و مهندس مهدی بازرگان که به عنوان یکی از بنیانگذاران حسینیه ارشاد شناخته می شود و نخستین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی بود، صبح امروز در سن 82 سالگی درگذشت.

به گزارش اخبار چاپ، ناصر میناچی از نزدیکان دکتر علی شریعتی و مهندس مهدی بازرگان که به عنوان یکی از بنیانگذاران حسینیه ارشاد شناخته می شود و نخستین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی بود، صبح امروز در سن 82 سالگی درگذشت.

ناصر میناچی دوست و همراه دکتر علی شریعتی نخستین کسی بود که در دولت موقت مهندس مهدی بازرگان به وزارت «اطلاعات و جهانگردی» منصوب شد. وی که در گذشته رفت و آمدهای زیادی به حسینیه ارشاد داشت، نام «ارشاد ملی» را برای این وزارتخانه انتخاب کرد و مسوولان شورای انقلاب نیز نام این وزارتخانه را به «ارشاد ملی» تغییر دادند. پس از مدتی هم «ارشاد اسلامی» جای «ارشاد ملی» را گرفت و این گونه شد که نام وزارت اطلاعات وجهانگردی به وزارت ارشاد اسلامی تغییر نام داد.

وی از زمان دولت موقت تا نخست وزیری شهید رجایی به عنوان وزیر بر سركار بود. وی مصاحبه‌های بسیاری را در دفاع از شریعتی و حسینیه ارشاد انجام داد که این دفاعیات موجب شدند وی در کتابی مستقل به خاطرات خود از حسینیه ارشاد بپردازد.

نام این اثر «تاریخچه حسینیه ارشاد:مجموعه مصاحبه‌ها، دفاعیات و خاطرات ناصر میناچی» است که توسط خودش تالیف شده و حسینیه ارشاد به چاپ رسیده است.
گفتنی است وی مسئولیت سازمان اوقاف و سازمان ایرانگردی و جهانگردی را نیز برعهده داشت.

منتشر شده توسط اخبار چاپ در تاریخ ۱۳۹۲ شنبه ۵ بهمن
نسخه چاپی نسخه چاپی       ارسال به دوست ارسال به دوست

تاریخ انتشار:۱۳۹۲ پنجم بهمنکلیدها : ناصر میناچی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: