انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در آیینه رسانه‌ها / 4
خبرنگاران را به مجمع عمومی انتخابات اتحادیه صادرکنندگان چاپ راه ندادند


علیرغم انتقادات و روشنگری رسانه‌های گروهی، انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در فضایی غیرشفاف و با مدیریتی امنیتی برگزار شد. نخستین رسانه‌ای که به این رویکرد معترض شد، خبرگزاری تسنیم بود.


اخبار چاپ به نقل از خبرگزاری تسنیم: به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مجمع عموم اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ عصر امروز دوشنبه 16 دی‌ماه در اتاق بازرگانی ایران برگزار و انتخابات اعضای هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ انجام شد.
نشست عمومی مجمع اتحادیه صادرکنندگان و انتخابات اعضای هیئت مدیره در حالی برگزار شد که از ورود خبرنگاران به سالن محل نشست ممانعت شد.
همچنین از ورود یکی از دبیران سابق اتحادیه صادرکنندگان و عضو شورای سیاستگذاری صنعت چاپ نیز به دلیل نداشتن عضویت اتحادیه ممانعت شد در حالی که بودند از فعالان عرصه چاپ که عضویت اتحادیه را نداشته اما ممانعتی از حضور آنها در سالن محل برگزاری مجمع به عمل نیامد.
مجمع عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در دو دوره یک ساله و 3 ساله برگزار می‌شود که در خلال آن علاوه بر گفت و شنود اعضا گزارش‌های مالی سالیانه نیز ارائه می‌شود. همچنین در نشست‌های هر 3 سال یک بار مجمع اعضا و دبیر هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان چاپ انتخاب می‌شوند.
نشست امروز در حالی برگزار شد که باید طبق اساسنامه آذرماه سال گذشته نسبت به برگزاری آن اقدام می‌شد.
برگزاری انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در روزهای اخیر با حواشی دیگری نیز همراه بود که مهمترین آنها عدم اطلاع‌رسانی با شیوه صحیح و عرف آن بود. بسیاری از اعضای هیئت مدیره اتحادیه تنها با پیامک آن هم دو روز مانده به زمان برگزاری از انتخابات باخبر شدند در حالی که طبق روال دوره‌های گذشته علاوه بر درج در روزنامه‌های کثیرالانتشار اعضا از طریق نامه رسمی و تماس تلفنی از فراخوان شرکت در انتخابات و زمان برگزاری آن آگاه می‌شدند.
نکته حائز اهمیت این است که آقای قنبرزاده بازرس اتحادیه که می‌بایست از مدت‌ها پیش پرونده و کارت عضویت اعضایی را که در انتخابات اعلام کاندیداتوری کرده‌اند بررسی می‌کرد نیز از ماجرای برگزاری انتخابات تا 2 روز پیش و قبل از ارسال پیامک مذکور بی‌خبر بوده است. انتقادات سایر فعالان عرصه چاپ نیز بیشتر نسبت به برخی تخلفات صورت گرفته موید این نکته است که وضعیت برخی اعضای کاندید در انتخابات قانونی نیست چرا که طبق اساسنامه اعضا برای کاندید شدن در انتخابات اتحادیه صادرکنندگان باید شرایطی از جمله دارا بودن جواز فعالیت در حوزه چاپ از وزارت ارشاد، دارا بودن کارت عضویت اتاق بازرگانی و دارا بودن کارت عضویت اتحادیه صادرکنندگان را دارا باشند.
این در حالی است که به گفته این منتقدان انتخابات 2 تن از اعضا مجوز فعالیت در حوزه چاپ از وزارت ارشاد را ندارند بلکه با مجوز فعالیت پدر خود در انتخابات شرکت کرده‌اند.
صنعت چاپ که این روزها با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند بیش از هر چیز نیازمند شفاف‌سازی در روند فعالیت‌ها و هم‌دلی و اتحاد اعضا با یکدیگر است؛ چراکه اینگونه مشکلات بر مشکلات حوزه چاپ افزوده و آسیب‌های بیشماری را به بدنه این صنعت وارد می‌کند.

منتشر شده توسط خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۸ دي


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: