یک نویسنده از دلایل رغبت نداشتن مردم به مطالعه گفت؛
هنر نویسنده ایجاد لذت در مخاطب است


محمد ناصری معتقد است کتاب هایی که حرفی برای گفتن و یا زبان جذابی برای بیان حرف مخاطبان را به مطالعه جذب نمی کنند.


محمد ناصری مدیر كل دفتر انتشارات كمك آموزشی رشد در گفت و گو با ستاد اطلاع رسانی بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مطالعه اگر همراه با لذت نباشد، مطالعه نیست و ایجاد این لذت هنر نویسنده در عرضه متن و هم چنین ناشران در شیوه ارائه کتاب است.


وی معتقد است یک کتاب باید احساس تعلق و وجد در مخاطب ایجاد کند یا ذهن او را از دانستن چیزی به اغنا برساند در غیر این صورت مطالعه برای مخاطب هیچ جذابیتی نخواهد داشت.


این نویسنده افزود: ما دریایی از منابع درجه یک را در ادبیات کهن مان داریم که می توانیم با استفاده از آن ها به عنوان یک منبع، مطالب مناسب و جذابی را به مخاطب ارائه کنیم و در این صورت با درک لذت مطالعه، مخاطب خود به دنبال کتاب خواهد رفت و دیگر نیازی به تلاش برای کتابخوان کردن مردم نیست.

ناصری هم چنین از وجود کتاب هایی در بازار که حرفی برای گفتن یا زبان جذابی برای ارائه مطلب ندارند، اظهار تاسف کرد زیرا وجود چنین کتاب هایی سبب دلزدگی مخاطبان از کتاب می شود.

بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 25 آبان ماه تا 2 آذر ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.منتشر شده توسط اخبار چاپ در تاریخ ۱۳۹۲ چهارشنبه ۸ آبان
نسخه چاپی نسخه چاپی       ارسال به دوست ارسال به دوست

تاریخ انتشار:۱۳۹۲ هشتم آبانکلیدها : محمد ناصری هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: