در پی تلاشهای كارگروه كاغذ
ورود اولین محموله كاغذ با ارز مبادله ای به كشور


مسئول کارگروه کاغذ ارشاد ضمن اشاره به افزایش قیمت کاغذ در راستای ورود کاغذ با نرخ ارز مبادله‌ای گفت: ما بسته‌های حمایتی را برای واردکنندگان و مصرف‌کنندگان پیشنهاد داده‌ایم که برای جمع‌بندی از موضوع باید منتظر باشیم تا جلسه هفته‌ آینده برگزار شود.

به گزارش اخبار چاپ و به نقل از خبرگزاری فارس همایون امیرزاده مسئول کارگروه حل مشکل کاغذ درباره فعالیت‌های این کارگروه اظهار داشت: هفته آینده جلسه کارگروه حل مشکل کاغذ تشکیل می‌شود .

وی اضافه کرد: همانگونه که پیش از این هم گفتیم موضوع کاغذ فرابخشی است و باید با یک نگاه تعاملی چه در حوزه سیاستگذاران اصلی کاغذ که وزارت صنعت، معدن تجارت هست و چه در بخش مصرف‌کنندگان که کاربران مرتبط با حوزه فرهنگی هستند، چه در بخش اتحادیه‌ها و صنوف واردکننده که حلقه‌های تشکیل دهنده کارگروه هستند. مکانیزم‌های نظارتی باید در اختیار کارگروه قرار گیرد تا کارگروه حل مشکل کاغذ بتواند نقش آفرین بوده و انتظارات را محقق کند .

به گفته وی، در این راستا رایزنی‌هی خوبی صورت گرفته،‌ فکر می‌کنیم با برگزاری جلسه هفته آینده بتوانیم آرامش نسبی را به بازار کاغذ برگردانیم و مطلبی که در حال حاضر باعث افزایش نرخ کاغذ شده این است که محموله جدید اولین محموله‌ای است که با نرخ مبادله‌ای در اختیار بازار قرار گرفته است؛ در کنار این موضوع مجموعه‌هایی که تاکنون در بحث واردات کاغذ ورود نداشته‌اند طبق بررسی‌های انجام شده علاقه‌مند به واردات کاغذ شده‌اند و بخشی از این کاغذ‌ها یا در مبادی ورودی است یا با ثبت‌سفارش وارد کشور می‌شوند .

وی به انتظارات در ارائه کاغذ از سوی واردکنندگان اشاره و متذکر شد، انتظار ما از واردکنندگان این است که قیمت تمام شده را برای مصرف داخلی به سمتی ببرند که باعث افزایش قیمت کاغذ نشود. در کنار این موضوع ما بسته‌های حمایتی را چه برای بحث واردکنندگان و مصرف‌کنندگان پیشنهاد داده‌ایم که برای اینکه جمع‌بندی خوبی از موضوع داشته باشیم باید منتظر باشیم تا جلسه هفته‌ آینده کارگروه را پس از بررسی‌ها برگزار کنیم .

وی درباره میزان ورود این کاغذ بیان کرد: در حال رایزنی با صنوف، اتحادیه واردکنندگان و بخش‌هایی که علاقه‌مندی خود را نشان داده‌اند هستیم، با آنها وارد گفت‌وگو خواهیم شد؛ یک بخشی هم مربوط به بررسی‌های میدانی و نظرسنجی از مجموعه مصرف‌کنندگان است که بر اساس یک عرضه و تقاضای مناسب و متعادل بتوانیم در این زمینه نقش آفرین باشیم .

مسئول کارگروه حل مشکل کاغذ درباره قیمت این کاغذها تصریح کرد: هنوز قیمتی برای این کاغذها مشخص نشده است .

منتشر شده توسط خبرگزاري فارس در تاریخ ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن
نسخه چاپی نسخه چاپی       ارسال به دوست ارسال به دوست

تاریخ انتشار:۱۳۹۱ سوم بهمنکلیدها : كارگروه كاغذ اميرزاده ارز مبادله اي


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: