شرکت گیگابایت خبر داد:
قدرتمندترین تراشه گرافیکی جهان


اخبارچاپ: شرکت گیگابایت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مادربرد و کارت گرافیک و دیگر قطعات رایانه در دنیا، با استفاده از تراشه گرافیکیGTX 580 شرکت Nvidia، قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا را تولید کرد

اخبارچاپ: شرکت گیگابایت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مادربرد و کارت گرافیک و دیگر قطعات رایانه در دنیا، با استفاده از تراشه گرافیکیGTX 580 شرکت Nvidia، قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا را تولید کرد.
این کارت نسبت به نسل قبلی خود، یعنی GTX 480 چندین برتری دارد که می‌توان به توان بالاتر، دمای پایین‌تر، صدای کمتر و تعداد هسته‌های CUDA بیشتر اشاره کرد. مدت زیادی از معرفی کارت‌های سری 400 نگذشته بود که Nvidia به این فکر افتاد که سری 500 را معرفی کند و اشکالات به وجود آمده در نسل قبل را برطرف کند. البته تاکنون فقط یک محصول Hi-End از سری 500، یعنی همین GTX 580، تولید و روانه بازار شده است و قرار نیست تا چند وقت آینده تراشه‌های دیگری از این سری عرضه شود. کارتی که شرکت گیگابایت با استفاده از این تراشه قدرتمند تولید کرده است GV-N580D5-15I-B نام دارد و از فن‌آوری DirectX 11 پشتیبانی می‌کند و مجهز به 1536 مگابایت حافظه GDDR5 با رابط 384 بیتی است. این کارت گرافیکی توانایی فوق‌العاده‌ای در پردازش تصاویر سه بعدی دارد و استانداردهای جدیدی را در این زمینه معرفی کرده است. گیگابایت مثل همیشه جزو اولین شرکت‌هایی است که محصولی را مبتنی بر تراشه‌های جدید تولید و روانه بازار کرده است. این محصول در حال حاضر قدرتمندترین کارت گرافیکی دنیا به شمار می‌رود و هسته آن قدرت پردازش گرافیکی بی‌نظیری را دارد و برای اجرای جدیدترین بازی‌های رایانه‌ای بر روی بالاترین کیفیت ممکن کاملا مناسب است.

منتشر شده توسط سایت فناوری اطلاعات و ارتباطات در تاریخ ۱۳۸۹ شنبه ۲۷ آذر


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: