ثبت سفارش کاغذ منحصر به «واردکنندگان صلاحیت‌دار» شد

با تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به اطلاع وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده است، از این پس تنها تجاری که وزارت ارشاد صلاحیت آنها را تائید کند، می‌توانند برای واردات کاغذ ثبت سفارش کنند

عل مغانی اعلام کرد؛تخصیص ارز دولتی برای واردات ماشین‌‌های چاپ

انجمن واردکنندگان ماشین‌آلات چاپ و بسته‌بندی ایران با ارسال نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش‌های سیدعباس صالحی برای قرار گرفتن واردات ماشین‌آلات چاپ در ردیف کالاهای گروه یک برای جذب ارز دولتی انجام گرفته بود، تقدیر کرد.

با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره صنعت چاپ منصوب شدند

با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «محسن جوادی» به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ منصوب شد

رییس اتحادیه صادر کنندگان صنعت چاپ:کشور های توسعه یافته به چاپ نگرش صنعتی دارند.

برای صادراتی شدن باید هوشمندانه رفتار کنیم و از الگوهای کشور های همجوار بهره بریم.

گفتگو

غیر از قوانین دست‌وپاگیری که فعالیت در صنعت چاپ را با مشکلاتی روبرو می‌کند، این روزها معضلاتی همچون تهیه و تامین مواد اولیه نیز گریبان فعالان چاپ شده که به گفته کارشناسان و فعالان این حوزه استمرار آن می‌تواند آینده فعالیت‌های تولیدی در کشور را به خطر بیندازد.

آینده صنعت چاپ در ابهام/ اتمام مواد مصرفی تا 3ماه آینده

غیر از قوانین دست‌وپاگیری که فعالیت در صنعت چاپ را با مشکلاتی روبرو می‌کند، این روزها معضلاتی همچون تهیه و تامین مواد اولیه نیز گریبان فعالان چاپ شده که به گفته کارشناسان و فعالان این حوزه استمرار آن می‌تواند آینده فعالیت‌های تولیدی در کشور را به خطر بیندازد.

گزارش

رئیس اتحادیه نفت ژاپن گفت: در صورتی که دولت ژاپن مشمول معافیت تحریم های آمریکا درباره ادامه واردات نفت از ایران نشود، پالایشگاه های نفت ژاپن ممکن است از اکتبر بارگیری نفت خام ایران را متوقف کنند

ژاپن در آستانه اغمای اقتصادی با ایران

رئیس اتحادیه نفت ژاپن گفت: در صورتی که دولت ژاپن مشمول معافیت تحریم های آمریکا درباره ادامه واردات نفت از ایران نشود، پالایشگاه های نفت ژاپن ممکن است از اکتبر بارگیری نفت خام ایران را متوقف کنند

یادداشت

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی و تجهیزات وابسته از دوم تا پنجم دیماه جاری در محل نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

نمایشگاه مبلمان اداری به نمایشگاه چاپ و بسته بندی رونق خواهد داد

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی و تجهیزات وابسته از دوم تا پنجم دیماه جاری در محل نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

میزگرد

گالری تصاویر

نگاهی به نمایشگاه کاغذ و مقوای تهران

نخستین نمایشگاه کاغذ و مقوای تهران در حالی برپا شد که به‌دلیل نوسانات گسترده در حوزه ارزی و مشکلات اقتصادی در کشور، وضعیت بازار کاغذ به‌‌نحو چالش‌برانگیزی به مرحله انفجار قیمت‌ها رسید و قیمت انواع کاغذ به رقم‌های نجومی رسید. این در حالی است که با وجود موجود کافی ذخایر کاغذ کشور که حاصل تولیدات داخلی و واردات با ارز دولتی است، در این حوزه با نبود کاغذ مواجه بودیم و در برخی از انواع کاغذ، بازار با عدم عرضه و در نتیجه قیمت‌های نجومی مواجه شد. گزارش زیر نگاهی دارد به این نمایشگاه از دریچه تصاویر


صفحه 8 از 55  اول  قبلی   3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13   بعدی  آخر

کارخانه‌های تعطیل بسته‌بندی کره فعال شدند

به دلیل مشکل واردات، تعدادی از کارخانه‌های بسته‌بندی کره داخل کشور تعطیل شده بود، با روان‌سازی واردات دوباره این کارخانه‌ها فعال شدند.

در پی ایجاد راهکارهای جدید در بسته بندی تیم متخصص بسته بندی کداک در آمریکا تشکیل می شود

با تاکید بر اهمیت رشد سیستم های FLEXCEL NX ، کداک راه حل های چاپ فلکسو را در سایر راه حل های تکمیلی ادغام کرده و تکنولوژی های جدیدی به راه حل های موجود خود اضافه کرده است .

نمایشگاه بیستم در بوته نقد ماهنامه صنعت چاپ / 2 آورده‌های شرکت‌های خارجی نقاط ضعف ماست

خبار چاپ بنا دارد بر مبنای اصل اطلاع‌رسانی صحیح و انعکاس تمامی دیدگاه‌ها در حوزه‌های مختلف صنعت چاپ کشور اقدام نماید. از این رو، چندی است که نسبت به پوشش خبری برخی تحلیل‌های تخصصی می‌پردازد. آن‌چه در پی . . .

انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در آیینه رسانه‌ها / 7 اعضای هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران انتخاب شدند

خبرگزاری فارس نیز در ادامه روشنگری و تنویر افکار عمومی که از چند روز پیش آغاز کرده بود، یک روز پس از برگزاری انتخابات هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران به پوشش خبری این رویداد پرداخته و ضمن . . .

انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در آیینه رسانه‌ها / 6 ممانعت از ورود خبرنگاران به مجمع عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ

خبرنگار خبرگزاری مهر هم در روز برگزاری انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران در محل اتاق بازرگانی حضور داشت. وی پس از دو ساعت انتظار و عدم پاسخگویی منطقی و صحیح از سوی مسئولان اتحادیه، این محل را . . .

انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در آیینه رسانه‌ها / 5 جلوگیری از ورود خبرنگاران / ابهام در برگزاری انتخابات اتحادیه

خبرگزاری شبستان رسانه متعهد دیگری بود که خبرنگار خود را به منظور پوشش مناسب خبری راهی اتاق بازرگانی و محل برگزاری انتخابات هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران کرده بود. این خبرگزاری نیز با دست . . .

انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در آیینه رسانه‌ها / 4 خبرنگاران را به مجمع عمومی انتخابات اتحادیه صادرکنندگان چاپ راه ندادند

علیرغم انتقادات و روشنگری رسانه‌های گروهی، انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در فضایی غیرشفاف و با مدیریتی امنیتی برگزار شد. نخستین رسانه‌ای که به این رویکرد معترض شد، خبرگزاری تسنیم بود.

انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران در آیینه رسانه‌ها / 3 انتقادات به شیوه اطلاع‌رسانی، انتخابات اتحادیه صادرکنندگان چاپ را تعطیل نکرد

خبرگزاری تسنیم دومین رسانه‌ای بود که نسبت به انتخابات اتحادیه صادرکنندگان واکنش نشان داد. انتخاباتی که در سکوت کامل خبری برگزار شد. این خبرگزاری با علی مغانی به گفتگو پرداخت.

انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در آیینه رسانه‌ها / 2 بابک عابدینی: انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران فردا قطعاً برگزار خواهد شد

خبرنگار خبرگزاری فارس علاوه بر تهیه گزارش، سعی در روشن کردن ابعاد موضوع انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران داشت. لذا بلافاصله بعد از تدوین گزارشی جامع در این خصوص، گفتگویی با نائب رئیس پیشین اتحادیه صادرکنندگان داشت.

انتخابات اتحادیه صادرکنندگان در آیینه رسانه‌ها / 1 هزاران علامت سوال مقابل انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ

خبرگزاری فارس نخستین واکنش را نسبت به برگزاری انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران نشان داد. این خبرگزاری در گزارشی خبری به تبیین و تشریح چگونگی برگزاری انتخابات این اتحادیه پرداخته و در این رهگذر . . .

انتخابات اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ابهام، سوال، ابهام

علی مغانی و داریوش قنبرزاده در گفتگوهایی جداگانه با رسانه‌ها اعلام کردند که روز شنبه (15 دی ماه)و تنها دو روز پیش از برگزاری انتخابات هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، از آن مطلع شدند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس: دولت باید برای چاپخانه‌داران تسهیلات ویژه در نظر بگیرد

محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به مشکلات صنعت چاپ گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی آماده‌اند تا از تمام ظرفیت‌های قانون‌گذاری برای رفع مشکلات و موانع قانونی در صنعت چاپ حمایت کنند. بدین . . .

محسن بیگلری: تاکنون کمیسیون صنایع به صنعت چاپ توجهی نداشته است

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی صنعت چاپ را صنعتی پایه‌ای عنوان کرده و گفت: صنعت چاپ صنعتی مادر است و بی‌توجه‌ای به آن یعنی نادیده گرفتن تمامی صنایع، بودجه‌ این صنعت بسیار اندک است؛ تا جایی که . . .

علی نیکوسخن: مسئولان صنعت چاپ را محدود به روزنامه و کتاب می‌دانند

رییس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، در تشریح وضعیت بیستمین دوره نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران، حضور شرکت‌ها و کمپانی‌های بین‌المللی فعال در عرصه صنعت چاپ را یکی از ضرورت‌های اصلی این نمایشگاه دانسته و گفت: . . .

حضوروزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرام گشایش نمایشگاه بیستمین نمایشگاه چاپ وبسته بندی تهران امیدوارانه آغاز کرد

بی عنایتی مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی صنعت چاپ به این نمایشگاه هم دردی بردردهای این نمایشگاه بود که امسال با حضور عالی ترین مقام وزارتخانه این مشکل تا حدودی مرتفع شده است.
صفحه 8 از 55  اول  قبلی   3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13   بعدی  آخر